Βοηθοί Επίσκοποι του Θρόνου

Αρίστης κ. Βασίλειος...........................................................01.02.1976

Δέρβης κ. Ιεζεκιήλ...............................................................20.03.1977

Ροδοστόλου κ. Χρυσόστομος............................................22.04.1978

Λεύκης κ. Ευμένιος..............................................................15.01.1994

Φασιανής κ. Αντώνιος...................................................... 23.02.2002

Αριανζού κ. Βαρθολομαίος..............................................10.06.2004

Έντμοντον κ. Ιλαρίων........................................................29.01.2005

Κρατείας κ. Ανδρέας...........................................................14.12.2005

Μωκησσού κ. Δημήτριος.................................................. 09.12.2006

Μιλητουπόλεως κ. Ιάκωβος.............................................20.02.2011

Ζήλων κ. Σεβαστιανός........................................................17.12.2011

Σκοπέλου κ. Παγκράτιος...................................................09.09.2012

Αμορίου κ. Νικηφόρος.......................................................02.02.2014

Μηδείας κ. Απόστολος.......................................................20.12.2014

Ρηγίου κ. Ειρηναίος.............................................................08.02.2015

Αλικαρνασσού κ. Αδριανός..............................................26.07.2015

Στρατονικείας κ. Στέφανος...............................................27.12.2016

Ευκαρπίας κ. Ιερόθεος.......................................................05.03.2017

Ολύμπου κ. Κύριλλος.........................................................30.09.2017

Αραβισσού κ. Κασσιανός...................................................21.01.2018

Απαμείας κ. Παίσιος............................................................20.10.2018

Μελιτηνής κ. Μάξιμος........................................................10.11.2018

Ευδοκιάδος κ. Αμβρόσιος..................................................21.07.2019

Κνωσσού κ. Πρόδρομος.....................................................26.10.2019

Τράλλεων κ. Βενιαμίν.........................................................03.11.2019

Ευμενείας κ. Ειρηναίος.......................................................08.12.2019

Δορυλαίου κ. Δαμασκηνός................................................15.12.2019

Αμισού κ. Ιωακείμ...............................................................22.12.2019

Μελόης κ. Αιμιλιανός.........................................................25.12.2019

Κυανέων κ. Ελπίδιος...........................................................18.01.2020

Σινώπης κ. Σιλουανός.........................................................19.01.2020

Απολλωνιάδος κ. Ιωακείμ................................................26.01.2020

Χριστουπόλεως κ. Ἐμμανουήλ.............................................11.07.2020

Δαφνουσίας κ. Σμάραγδος....................................................19.07.2020

Κεράμων κ. Βαρθολομαῖος....................................................25.07.2020

Πατάρων κ. Ἀθηναγόρας......................................................26.07.2020

Ζηνουπόλεως κ. Ἰάκωβος.....................................................30.07.2020

Μυρίνης κ. Ἀθηναγόρας.......................................................25.10.2020

Άσσου κ. Τιμόθεος.................................................................08.11.2020

Κομάνων κ. Μιχαήλ ..............................................................08.11.2020

Αμάστριδος κ. Σπυρίδων.......................................................14.11.2020